Estelligence. Biuro rachunkowe Warszawa

Klient Estelligence, spółka HiProMine S.A. wyróżniona w konkursie Ubera na najbardziej obiecujące start-upy.

Współzałożyciel międzynarodowej firmy Uber Travis Kalanick zapowiedział, że firma zainwestuje w cztery najbardziej obiecujące europejskie start-upy wyłonione w ramach konkursu UberPITCH, w którym wzięło udział ponad 4 tysiące przedsiębiorców w 37 europejskich miastach. Wśród wyróżnionej grupy znajduje się klient Estelligence, Spółka HiProMine S.A., prowadząca badania nad rozwojem innowacyjnych rozwiązań w przemysłowej hodowli owadów.

 

“Wierzymy, że unikatowe technologie opracowane przez HiProMine S.A. w perspektywie kilku lat zmienią oblicze polskiego rolnictwa. (…) Polska ma szansę stać się liderem rynku produkcji owadów, a same owady jako bogate źródło łatwo przyswajalnego białka i tłuszczu czymś, co zrewolucjonizuje przemysł paszowy i spożywczy. Musimy pamiętać, że nasz kraj jest całkowicie uzależniony od importu białka na cele paszowe. Dzięki technologii HiProMine możemy to zmienić – przy okazji rozwiązując kolejny, niebagatelny problem gospodarki – problem zagospodarowania i utylizacji bioodpadów oraz produktów ubocznych przetwórstwa rolno-spożywczego. Produkcja owadów jest „czysta” i przyjazna dla środowiska. Co więcej, jest całkowicie bezodpadowa – jedynym produktem ubocznym masowej hodowli owadów jest świetny nawóz organiczny” – tłumaczył prezes HiProMine Damian Józefiak.

 

Zarządowi oraz pracownikom Estelligence daje wiele satysfakcji uczestniczenie w realizowaniu tak innowacyjnego i perspektywistycznego pomysłu na biznes.

 

Źródło: www.portalspozywczy.pl