Estelligence. Biuro rachunkowe Warszawa

Nasze metody

Twierdzi się powszechnie, że żyjemy w erze informacji. Biuro rachunkowe Warszawa – Estelligence idzie krok dalej i preferujemy koncepcję, że wiek XXI to wiek wiedzy, którą tworzy informacja w połączeniu z doświadczeniem, umiejętnościami i praktyką (więcej o wiedzy i procesach z nią związanych dowiecie się Państwo w innej sekcji naszego serwisu). Schemat naszego działania jest prosty i opiera się na logicznym zdefiniowaniu czynników prowadzących do efektywnego wykorzystania wszelkich możliwych elementów przewagi konkurencyjnej.

 

metody_sm

 

 

Przeprowadźmy krótką analizę potencjału naszej koncepcji na przykładzie naszego klienta – firmy realizującej projekt LevelEleven – sieci sklepów.

 

Gromadzenie danych to pierwszy krok w każdym dobrze zaplanowanym przedsięwzięciu. Pomysłodawcy projektu zgromadzili szereg danych – historyczny poziom średnich zarobków w dużych miastach w Polsce wraz z przewidywaniami na przyszłość, średnie marże sklepów w Warszawie, a także rentowność spółek handlowych notowanych na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

 

Dane te, w kontekście ich pomysłu założenia sieci sklepów sprzedających pewien typ towarów luksusowych, wskazywały (czyt. tworzyły informację), że istnieje w Polsce grupa demograficzna, która byłaby zainteresowana takimi produktami. Konfrontacja tej informacji z doświadczeniem i umiejętnościami pomysłodawców i zasobami finansowymi sponsorów projektu prowadziła do stwierdzenia (lub nabycia wiedzy), że istnieje nisza na polskim rynku, którą pomysłodawcy mogliby wykorzystać.

 

Kolejnym etapem projektu było zdefiniowanie strategii, dzięki której zidentyfikowane możliwości mogłaby zostać wykorzystane: m.in. określenie docelowego segmentu rynku, modelu cenowego, zdobycie środków na prowadzenie działalności, a także ustalenie efektywnej metody ich wykorzystania.

 

Dopiero po odbyciu tej długiej drogi pomysłodawcy mogli przystąpić do działania, czyli wdrożenia strategii: wynajmu powierzchni handlowych, zakupu towarów i zatrudnienia pracowników.

 

Podobny model działania wykorzystujemy w naszej codziennej pracy dla innych naszych klientów. Jesteśmy Państwu w stanie pomóc na każdym etapie procesu, w zleżności od tego gdzie znajduje się Państwa firma.