Estelligence. Biuro rachunkowe Warszawa

Władze Spółki

Rada Nadzorcza
Agnieszka Szwedowicz

Jest absolwentką Liceum Ogólnokształcącego w Kwidzynie oraz Wydziału Ekonomii Uniwersytetu Gdańskiego. Karierę zawodową zaczynała w Price Waterhouse w Polsce w dziale audytu. Następnie zdobywała doświadczenie w PricewaterhouseCoopers w Wielkiej Brytanii. Po przejściu z audytu do biznesu była Dyrektorem Wydziału w Departamencie Informacji Zarządczej, a następnie Dyrektorem Departamentu Planowania Finansowego w Banku Pekao SA.

 

Jest członkiem Stowarzyszenia Biegłych Księgowych w Wielkiej Brytanii – Association of Charted Certified Accountants (ACCA).

 

 

 

 

 

Wojtek Stankiewicz
posiada ponad 20 lat doświadczenia w obszarach strategii i wzrostu, restrukturyzacji i poprawy wyników, jak również fuzji i przejęć.

 

Współtworzył biuro McKinsey & Company w Polsce, gdzie został pierwszym lokalnie zatrudnionym polskim partnerem. Przez piętnaście lat w McKinsey doradzał globalnym korporacjom jak i średniej wielkości firmom w wielu branżach, w tym dobrach konsumpcyjnych, detalu, bankowości i telekomunikacji w Polsce, Europie Środkowo-Wschodniej, Europie Zachodniej oraz Chinach. Przez rok pracował w McKinsey w Nowym Jorku, zaś szereg lat rozwijał obecność firmy na Bliskim Wschodzie.

 

Po odejściu z McKinsey był współzałożycielem firmy doradczej Metropolitan Capital Solutions oraz firmy inwestycyjnej Kapitał Ziemski. Prowadził również własne projekty inwestycyjne i przedsiębiorcze.

 

W 2011 roku został Prezesem Zarządu Rovese SA (wcześniej Cersanit), wiodącej polskiej firmy produkcyjnej posiadającej blisko 2 mld PLN obrotu, 7000 pracowników i ponad 10 fabryk w Rosji i Europie Środkowej. Rovese opuścił pod koniec 2013 roku.

 

Waldemar Mierzejewski
to inwestor, menedżer i doradca z ponad 15-letnim doświadczeniem. Rozpoczynał karierę w McKinsey & Company, wiodącej globalnej firmie doradztwa strategicznego, którą opuścił jako menedżer po sześciu latach, dołączając do zespołu tworzącego Polbank EFG. Jako zastępca dyrektora generalnego Polbanku współtworzył strategię wejścia na rynek i był odpowiedzialny za zbudowanie w rekordowym tempie sieci oddziałów.

 

Po odejściu z Polbanku, przy wsparciu funduszu private equity, stworzył i prowadził firmę pośrednictwa finansowego Finamo.

 

W ostatnich latach koncentrował się w coraz większym stopniu na działalności inwestycyjnej i doradczej na własny rachunek, realizując szereg projektów, w tym m. in. pierwszy znaczący projekt współpracy operatora komórkowego i banku.

 

Współpracował również z firmą Egon Zehnder, wiodącej globalnej firmie doradztwa personalnego.

 

Waldemar jest absolwentem ekonomii na Uniwersytecie Gdańskim, posiada również tytuł MBA z INSEAD we Francji. Jest licencjonowanym maklerem papierów wartościowych.

 

 

Tomasz Zofka
posiada wieloletnie doświadczenie inwestycyjne. Przez 9 lat pełnił funkcję dyrektora inwestycyjnego w grupie Kulczyk Investments, największym prywatnym polskim domu inwestycyjnym. Brał udział w realizacji większości transakcji w tym okresie w różnych sektorach.

 

Był odpowiedzialny między innymi za duże projekty infrastrukturalne, inwestycje typu private equity, umowy inwestycyjne z inwestorami branżowymi, strukturyzowanie transakcji oraz bieżące nadzorowanie spółek portfelowych. Brał udział w pozyskiwaniu finansowania i odpowiadał za umowy finansowe o łącznej wartości ponad 4 mld EUR.

 

Przed dołączeniem do Kulczyk Investments pracował przez dwa lata w warszawskim biurze Arthur Andersen.

 

W ostatnich latach Tomasz realizował projekty inwestycyjne na własny rachunek i doradzał prywatnym i rodzinnym grupom kapitałowym.

 

Tomasz ukończył ekonomię na Uniwersytecie Gdańskim, specjalizuje się także w finansach przedsiębiorstw (alumni London Business School). Posiada kwalifikacje CFA (Chartered Financial Analyst) i FRM (Financial Risk Manager).