Estelligence. Biuro rachunkowe Warszawa

Voicetel Communications S.A. przez rok podwoił zyski. Nasz klient planuje przejść z NewConnect na parkiet GPW.

Voicetel Communications ma za sobą wyjątkowo udany rok. Firma, która specjalizuje się w technologiach głosowych używanych w automatycznej obsłudze klienta, podwoiła swoje przychody i zyski. Zapowiada też ambitne plany – do końca tego roku planuje przejść z NewConnect na rynek główny GPW.

 

Voicetel to spółka technologiczna działająca na rynku usług wspierających kontakt z klientami. Jej sztandarowe rozwiązanie Interfejs Dialogowy Brilliance, wykorzystuje system rozpoznawania mowy i autorskie algorytmy pozwalające na analizę wypowiedzi klienta.

 

Dzięki niemu firma z każdej branży może zautomatyzować pracę swojego call center i ograniczyć obciążenie pracą “żywych” konsultantów. System może odebrać każde połączenie bez względu na obciążenie konsultantów i dostosuje treść rozmowy w oparciu o dane na temat klienta.

 

Historię giełdową spółka ma dosyć krótką, bo notowana na NewConnect jest zaledwie od maja 2016 roku. Jednym z pierwszych sukcesów jest podwojenie przychodów i zysków rok do roku. W 2016 roku przychody wyniosły 5,4 mln zł, a zysk netto 3,8 mln zł – dwa razy więcej niż przed rokiem. Dynamika poprawy wyników w 2015 roku wyniosła z kolei 140 proc.

 

Voicetel rozpoczął proces, którego celem jest przeniesienie notowań na rynek główny GPW.

 

– Debiut na rynku głównym zwiększa wiarygodność spółki w oczach inwestorów.  Prowadzimy obecnie kilka procesów produkcyjnych, na które potrzebne będą pieniądze. Niemniej, nie podjęliśmy jeszcze decyzji, czy przenosinom będzie towarzyszyć emisja akcji – tłumaczył niedawno Business Insiderowi Krzysztof Płachta, wiceprezes Voicetel Communications.

Firmie Voicetel Communications S.A. życzymy kolejnych finansowych sukcesów oraz płynnego przejścia na parkiet Giełdy Papierów Wartościowych.

 

Żródło: http://businessinsider.com.pl